Hakkımızda

Poliset, 1981 yılında İstanbul’da kuruldu. Türkiye’de kullanımı o yıllarda yaygın olmayan kompozit malzemelerin uygulama alanları ve üretim teknikleri üzerine yurt dışında araştırmalar yaptıktan sonra, başta enerji ve otomotiv olmak üzere farklı sektörlerde üretim yapmaya başladı.

Firma bünyesinde yürütülen araştırma geliştirme çalışmaları sonucunda, Alman TÜV Standartlarına uygun, Aerodinamik Oto Aksesuarlarını ürün yelpazesinin içine katmıştır. Özgün ürün tasarımını ve yüksek kaliteyi ilke edinen Poliset, Siemens, Vitra, ToyotaSA, Ford Otosan, Mazda Motor,Honda Türkiye, Nissan, TemSA, Opel, Suzuki, Subaru Baytur ve HyundaiAssan, Daihatsu gibi firmalarla yürüttüğü başarılı çalışmalar ile dünya standartlarında üretim yaptığını kanıtlamıştır.

İstanbul Ulasim A.Ş. firmasının hafif raylı taşıma araçlarının yedek parçalarını üreten Poliset, 2006 yılınında Raylı taşımacılık bölümünü kurmuş, Bombardier firmasının ürettiği hafif raylı taşımacılık araçlarının sürücü, yolcu ve dış aksam parçalarını iki yıldır başarı ile üretip ihraç etmiştir.

2006 yılından itibaren elektrik sanayi ağırlıklı olmak üzere savunma sanayinde balistik levhalar üretimi yapan Poliset firması 2012 yılında bünyesine kattığı Türkiye’nin en büyük ve güçlü pultrüzyon makinesi ile su soğutma kulelerinin profillerini de üretimine başlamıştır.

tuv 1 001

 

tuv2 001

POLİSET İLETİŞİM